Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

I miejsce Tomasza Niparko w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski w bocci02.06.2015
W dniach 28-31 maja 2015r. w Pucku odbył się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych w bocci. W zawodach uczestniczyło dwoje zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra, podopiecznych trenerów Marty Kurzawskiej i Łukasza Tarnawskiego. Wspaniale zaprezentował się Tomasz Niparko młody, rozwijający się zawodnik, reprezentant kadry narodowej, zajmując I miejsce w grupie BC3.

Z grupy eliminacyjnej Tomek wyszedł na II miejscu wygrywając 12:1 z Piotrem Poznańskim z Krakowa oraz ulegając 1:3 Damianowi Iskrzyckiemu („Start” Bielsko-Biała). W półfinale wygrał z Łukaszem Brożkiem (Konar Warszawa) 5:3. W finale pokonał 7:2 Bartłomieja Nowosadowskiego (AKS-ON „Krok za Krokiem” Zamość), członka kadry narodowej, od wielu lat najlepszego zawodnika w kraju. Mecz był na bardzo wysokim poziomie, a spokój i zagrania taktyczne Tomka dały mu zwycięstwo już po 3 endzie (7:0).

Aleksandra Włodarczyk startująca w grupie BC2 przegrała wszystkie swoje spotkania, mocna walka i pełne zaangażowanie nie wystarczyły do wyjścia z grupy.

Zwycięstwem w turnieju nasz zawodnik umocnił swoją pozycję w czołówce krajowej.
Powrót