Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Międzynarodowy Turniej Niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej27.05.2015
Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Zielonej Górze jest organizatorem Międzynarodowego Turnieju Niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej. Turniej odbędzie się w dniach 29 - 30 maja 2015r. na profesjonalnych boiskach do piłki plażowej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

Piłka siatkowa plażowa jest stosunkowo nową dyscypliną sportu osób niepełnosprawnych, która będąc coraz bardziej powszechna ma szanse stać się dyscypliną paraolimpijską. W Polsce po raz pierwszy zorganizowane zostaną tak ważne zawody w tej dyscyplinie sportowej.

W Międzynarodowym Turnieju udział wezmą reprezentacje Kazachstanu, Niemiec, Słowacji i Polski, które stanowią czołówkę światową. W skład drugiej reprezentacji Polski wchodzi 3-ch zawodników zielonogórskiego „Startu” ( Bartłomiej Synowiec, Jacek Moliński, Bartosz Żok), którzy mają na swoim koncie zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju Niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej w maju 2014 roku w Antalya (Turcja).

Zapraszamy serdecznie, warto podziwiać sportowców niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu, reprezentujących wysoki poziom sportowy, niejednokrotnie porównywalny z umiejętnościami siatkarzy pełnosprawnych.

Godziny spotkań w dniu 29 maja 2015 (piątek) – godz. 10:00-18:00
W dniu 30 maja 2015 (sobota) – półfinały i finały w godz. 15:00-18:30
Powrót