Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Trzy medale tenisistów stołowych we Włoszech24.03.2015
We Włoszech (Lignano) w dniach 17-21 marca 2015r. odbył się bardzo prestiżowy, klasyfikacyjny turniej międzynarodowy niepełnosprawnych w tenisie stołowym Lignano Master Open. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi utytułowani zawodnicy PIOTR GRUDZIEŃ i MARCIN SKRZYNECKI, podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka.

Piotr Grudzień zdobył srebrny medal w swojej grupie w klasyfikacji indywidualnej. W grupie eliminacyjnej pokonał zdecydowanie 3:0 Andersa Anderssona (Szwecja) oraz 3:0 Samuela De Chiara (Włochy). W półfinale wygrał z Wiliamem Wilsonem (Anglia) 3:0, w meczu o finał pokonał 3:0 swojego kolegę Marcina Skrzyneckiego. W finale przegrał 1:3 z Wiktorem Diduhem (Ukraina).

Marcin Skrzynecki w tej samej grupie zdobył brązowy medal pokonując w eliminacjach 3:0 Abdullaha Alkhaldi (Kuwejt) oraz 3:2 Arufu Tateishi (Japonia), uległ 1:3 Fabianowi Rignell (Szwecja). W ćwierćfinale pokonał 3:2 Iwana Mai (Ukraina), w półfinale zdecydowanie zwyciężył 3:0 z Włochem – Francesco Lorenzini. W meczu o finał uznał wyższość swego kolegi Piotra Grudnia, przegrywając 0:3.

W turnieju drużynowym Piotr i Marcin zdobyli brązowy medal. W grupie eliminacyjnej byli bezkonkurencyjni wygrywając 3:0 zarówno z reprezentacją Brazylii, jak również Japonii. W ćwierćfinale bez problemu pokonali 3:0 zespół Włoch. W meczu o finał uznali wyższość drużyny z Ukrainy, zwycięzcy turnieju, przegrywając 1:3.

W turnieju uczestniczył również nasz zawodnik Tomasz Jakimczuk, startujący w grupie osób na wózkach inwalidzkich. Podopieczny Jacka Kaczmarka pokonał w grupie eliminacyjnej Lazara Rodrigueza (Hiszpania) 3:0, natomiast przegrał dwa spotkania 0:3 ze Stephane Molliens (Francja) oraz 2:3 z Kong Kimem (Korea). Zajął w końcowej klasyfikacji miejsce 15-28.

W turnieju drużynowym wraz z zawodnikiem Rafałem Czuperem („Start” Białystok) zajął miejsce IV-VIII. Zawodnicy w grupie eliminacyjnej pokonali łączony zespół Irlandii z Rosją 3:1, natomiast przegrali 1:3 mecz z również łączonym zespołem Czechy/Francja. W ćwierćfinale uznali wyższość zespołu Francji, przegrywając w nimi 0:3.

W turnieju w Lignano uczestniczyło wielu czołowych zawodników z wielu kontynentów. Nasi zawodnicy zajmując czołowe miejsca zdobywają punkty do światowej listy rankingowej, co ma wpływ na kwalifikację do Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro’2016.


Foto: Andrzej Ochal
Powrót