Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Trzy medale tenisistów Zielonogórskiego START-u zdobyte w Buenos Aires14.11.2014
W dniach 06 – 10 listopada 2014r. w Buenos Aires - Argentyna odbył się prestiżowy Międzynarodowy Turniej Niepełnosprawnych w tenisie stołowym TANGO CUP XII BUENOS AIRES. W imprezie uczestniczyło 106 zawodników z 16 krajów. Doskonały wynik sportowy uzyskali podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka, utytułowani zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „START” Zielona Góra Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki. Złoci medaliści Igrzysk Paraolimpijskich Londyn’2012, tegoroczni Wicemistrzowie Świata w grze podwójnej, ponownie potwierdzili absolutnie najwyższy światowy poziom przywożąc z Argentyny 3 medale (złoty, srebrny i brązowy).

W grach indywidualnych rozstawieni zawodnicy pokonali wszystkich swoich rywali po to by spotkać się ze sobą w finale. Piotr Grudzień wygrał 3:0 z Brazylijczykiem Nilsonem Olivierem oraz 3:0 z Ekwadorczykiem Leonardo Paulem. Marcin Skrzynecki pokonał 3:2 Rosjanina Artema Lakowlewa i 3:0 Francuza Yannika Fleury. W meczu finałowym tym razem lepszy był Marcin Skrzynecki wygrywając z Piotrem Grudniem 3:1.

W turnieju drużynowym reprezentacji Polski poszło również bardzo dobrze. Naszym zawodnikom towarzyszył w zespole utytułowany Patryk Chojnowski. Wszyscy trzej wygrali swoje mecze eliminacyjne. W rozgrywkach pucharowych, rozstrzygających o ostatecznej kolejności uplasowali się na III miejscu.

Niezmiennie wysoka forma naszych tenisistów stołowych bardzo nas cieszy. Mamy nadzieję, że udział w turnieju w Argentynie był przetarciem szlaku przed kolejną wizytą na kontynencie południowo amerykańskim w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Powrót