Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Ewa Zielińska - „Honorowym Lubuszaninem bez barier”05.11.2014
W dniu 04 października 2014 roku w zielonogórskiej „Palmiarni” odbyła się uroczysta gala kończąca I Konkurs „Lubuszanin bez barier”. Konkurs, ogłoszony przez Zarząd Województwa Lubuskiego miał promować postawy osób z niepełnosprawnością, które przełamują bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności oraz dla wielu mogą stać się wzorem postępowania. W uroczystości oprócz laureatów konkursu uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Województwa Lubuskiego w osobach Pani Marszałek Elżbiety Polak i Wicemarszałka Macieja Szykuły, Wicewojewoda Lubuski Jan Świrepo oraz Prezydent Miasta Zielonej Góry Janusz Kubicki. Obecni byli również przedstawiciele jednostek nominujących swoich kandydatów do konkursu, w tym spora grupka reprezentująca nasze stowarzyszenie.

Z dumą i satysfakcją przekazujemy, że Ewa Zielińska - nasza wybitna zawodniczka, medalistka Igrzysk Paraolimpijskich, honorowy członek naszego stowarzyszenia odebrała z rąk Pani Marszałek Elżbiety Polak najwyższy, zaszczytny laur w tym konkursie - tytuł „Honorowego Lubuszanina bez barier”. Podczas uroczystej gali wyróżniono ponadto 5 laureatów, którym przyznane zostały tytuły „Lubuszanin bez barier”.

Doceniamy przyznanie tak ważnego, prestiżowego wyróżnienia za dokonania w dziedzinie sportu osób niepełnosprawnych, jak również działalności na rzecz osób niepełnosprawnych po zakończeniu kariery sportowej.

Ewie Zielińskiej dziękujemy za wszystkie dotychczasowe wybitne dokonania. Koniec kariery sportowej zapoczątkował nowy równie ważny etap w jej życiu. Realizuje swoją życiową misję aktywnie pomagając osobom niepełnosprawnym. Prowadzi zajęcia sportowe z zawodnikami niepełnosprawnymi, jest konsultantem zaopatrzenia ortopedycznego wspierającym osoby po amputacjach. Swoim przykładem przekonuje, że niepełnosprawność nie musi oznaczać końca życiowych planów. Udowadnia, osoby niepełnosprawne mogą prowadzić normalne aktywne życie a jego jakość zależy od nich samych.

Jeszcze raz dziękujemy i serdecznie gratulujemy!
Powrót