Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Medale parakajakarzy "START-u" Zielona Góra w Mistrzostwach Europy14.07.2014
W dniach 10-13 lipca 2014r w Branderburgu (Niemcy) odbyły się Mistrzostwa Europy w sprincie kajakowym zarówno pełnosprawnych zawodników oraz niepełnosprawnych. Coraz więcej zawodników niepełnosprawnych startuje co roku w nowej dyscyplinie sportu, która po raz pierwszy wejdzie do programu Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016. Uczestniczyło 87 zawodników z 19 państw Europy. Reprezentacja Polski zajęła doskonałe III miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając 5 medali: 1 złoty, 1 srebrny, 3 brązowe. W skład 8 osobowej kadry narodowej parakajakarzy weszło aż 4-ch zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra.

Wspaniale zaprezentowali się zawodnicy, którzy uczestniczą w szkoleniu w Wolsztynie prowadzonym przez trenera Tomasza Głażewskiego, zdobywając 2 medale: debiutująca w tej dyscyplinie sportowej KATARZYNA LEŚKIEWICZ (mieszkanka Trzciela), sprawiła miłą niespodziankę wywalczyła srebrny medal na 200m w grupie A w V1(kanadyjka), z czasem 1:08.324, nie zawiódł ubiegłoroczny medalista Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy MIROSŁAW ROSIŃSKI (mieszkaniec Jaromierza), zdobył brązowy medal na 200m w grupie LTA w V1 (kanadyjka) z czasem 52.295. Niewiele brakowało naszej utalentowanej zawodniczce KAMILI KUBAS do zajęcia miejsca na podium, zajęła IV miejsce na 200m w grupie A w K1 z wynikiem 1:04.504. Kamila mieszka i trenuje pod okiem trenera Jana Durczaka w Małomicach. Nasz utytułowany zawodnik, medalista Mistrzostw Świata i Europy MATEUSZ SURWIŁO, podopieczny trenera Pawła Łukaszewicza, który intensywnie trenuje na poznańskiej „Malcie”, zajął podczas tegorocznych Mistrzostw Europy VI miejsce w najsilniejszej i najbardziej licznej 18 osobowej grupie LTA na 200m w K1 z czasem 40.823, niewiele gorszym od zwycięzcy - Juliana Serbana - Rumunia – 38.461.

Uzyskane wyniki przez naszych sportowców są dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w sierpniu 2014r w Moskwie, w których kadra Polski wystąpi w takim samym składzie, jak w Mistrzostwach Europy.

Gratulujemy naszym zawodnikom i trenerom, życzymy dalszych sukcesów!


Powrót