Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Wojewódzkie zawody dla Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym07.07.2014
W dniu 05.07.2014r. w obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyły się Wojewódzkie Zawody dla Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, w których uczestniczyli zawodnicy reprezentacji: Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” w Gorzowie Wlkp., AZS-u Uniwersytet Zielonogórski oraz Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze.

Dużym sukcesem podopiecznych trenera Marka Maruchy było tzw. „pełne pudło” w konkurencji: Super Finał - pistolet pneumatyczny OPEN, w której to konkurencji zwyciężył Szymon Sowiński– 190 pkt., drugie miejsce przypadło Sebastianowi Cieleckiemu – 180,2 pkt., trzecie Włodzimierzowi Jurkowskiemu – 161,3. W konkurencji Super Finał – Karabin pneumatyczny OPEN bezkonkurencyjnym był Kazimierz Bysiek (ZSR START Zielona Góra), który zwyciężył wynikiem 208,9 pkt, drugie miejsce zajął Przemysław Pampuchowicz (START Gorzów Wlkp.) – 205,5 pkt, trzecie miejsce przypadło dla Roberta Tomczaka (START Gorzów Wlkp.) – 183,5 pkt.

Wyniki pozostałych konkurencji:

R5 - karabin pneumatyczny 60 strz. leżąc SH2 – open:
- I miejsce – Natalia Sosnowska (ZSR START Zielona Góra) – 622,8 pkt. (rekord życiowy),
- II miejsce - Kazimierz Bysiek (ZSR START Zielona Góra) - 621,3 pkt.,
- III miejsce - Przemysław Pampuchowicz (GZSN START Gorzów Wlkp.) – 616,1 pkt.

R3 - karabin pneumatyczny 60 strz. leżąc SH1 – open:
- I miejsce – Arkadiusz Truszkowski (GZSN START Gorzów Wlkp.) - 619,8 pkt.,
- II miejsce – Ewa Zimnicka (ZSR START Zielona Góra.) – 612,3 pkt.,
- III miejsce – Andrzej Truskolawski (GZSN START Gorzów Wlkp.) – 609,8 pkt.
- 4. Jan Ciborski ( ZSR START Zielona Góra) – 609,3 pkt.

P1- pistolet pneumatyczny 60 strz. mężczyźni:
- I miejsce – Szymon Sowiński ( ZSR START Zielona Góra) – 558 pkt.
- II miejsce – Kacper Pierzyński (GZSN START Gorzów Wlkp.) – 534 pkt.,
- III miejsce - Włodzimierz Jurkowski (ZSR START Zielona Góra) – 530 pkt. (rekord życiowy),
- 4. Sebastian Cielecki ( ZSR START Zielona Góra) – 513 pkt.

P2- pistolet pneumatyczny 40 strz. kobiety:
- I miejsce – Sylwia Kubaj (GZSN START Gorzów Wlkp.) - 339 pkt.
- II miejsce - Marta Szwed (GZSN START Gorzów Wlkp.) - 322 pkt.
- II miejsce – Joanna Jakuć (ZSR START Zielona Góra) - 301 pkt.

Dobrym startem „popisali” się kadrowicze: Szymon Sowiński i Kazimierz Bysiek (obaj ZSR START Zielona Góra), którzy potwierdzili wysoką formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym Suhl – Niemcy (17-27.07.2014r.).

Życzymy „połamania luf” podczas startu w Mistrzostwach Świata.