Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

6 medali lekkoatletów zielonogórskiego "Startu" podczas Otwartych Mistrzostw Polski18.06.2014
W dniach 13-15 czerwca 2014r. w Białymstoku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, w którym uczestniczyło pięcioro reprezentantów Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze.

Katarzyna Leśkiewicz oraz Mirosław Rosiński, podopieczni trenera Jerzego Walczaka po wyczerpującej rywalizacji swojej grupie schorzeń wywalczyli 6 medali mistrzostw. Dwukrotnie medal srebrny zdobyła Katarzyna Leśkiewicz w pchnięciu kulą – 5,65m oraz rzucie dyskiem – 12,54m, brązowy medal wywalczyła w rzucie oszczepem – 11,21m. Mirosław Rosiński zdobył srebrny medal w rzucie oszczepem – 20,85m, a w rzucie dyskiem – 21,41m i w pchnięciu kulą – 8,33m wywalczył brązowe medale.

Równie dobrze zaprezentowała się Joanna Ząbek, która ustanowiła trzy nowe rekordy życiowe. W pchnięciu kulą – 4,60m zajęła 5 miejsce, w rzucie dyskiem – 8,35m zajęła 6 miejsce, a w rzucie oszczepem – 10,82m również 5 miejsce. Jej wyniki systematycznie rosną i dają nadzieję na miejsca medalowe w kolejnych startach.

Pozostali zawodnicy „STARTU” (debiutanci podczas tych mistrzostw), w kolejnych konkurencjach w swojej grupie schorzeń zajęli odpowiednio: