Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

7 medali tenisistów STARTU w Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w Bielsku Białej27.11.2013
W Bielsku Białej w dniach 22-24 listopada 2013r. odbyły się Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W imprezie wzięło udział 155 zawodników z całej Polski, w tym medaliści Igrzysk Paraolimpijskich – Londyn 2012. W siedmio osobowym składzie reprezentacji Zrzeszenia Sportowo Rehabilitacyjnego „START” Zielona Góra występowali: Marcin Skrzynecki i Piotr Grudzień – podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka, Dorota Mituta, Tomasz Jakimczuk, Jan Chełmicki, Dariusz Matkowski, Zbigniew Noworolnik wszyscy podopieczni trenera Jacka Kaczmarka.

Reprezentacja ZSR START Zielona Góra odniosła znaczący sukces zdobywając w sumie, aż siedem medali (dwa złote, dwa srebrne, trzy brązowe).

Nasi medaliści Igrzysk Paraolimpijskich – Londyn 2012 – Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki nie dali szans rywalom w turnieju gry podwójnej mężczyzn w klasie 6-10 – zdobywając złoty medal. W rundzie pierwszej pokonali bardzo silną parę IKS Tarnobrzeg – wynikiem 3:0, w ćwierćfinale pokonali parę IKS AWF Warszawa – wynikiem 3:2, w półfinale pokonali parę KSN Start Warszawa – wynikiem 3:0, a w finale pokonali parę KSN Start Kalisz – wynikiem 3:1. Indywidualnie złoty medal w klasie 8 zdobył Piotr Grudzień, który w grupie eliminacyjnej wygrał wszystkie pojedynki, w ćwierćfinale pokonał Marka Dubińskiego – Start Wrocław – wynikiem 3:0, w półfinale pokonał Pawła Mazuryka – IKS Tarnobrzeg – wynikiem 3:2, a w finale pokonał Mariusza Olczaka – IKS AWF Warszawa – wynikiem 3:0. Marcin Skrzynecki w tej samej klasie startowej, w swojej grupie eliminacyjnej również wygrał wszystkie pojedynki, w półfinale spotkał się z Mariuszem Olczakiem – IKS AWF Warszawa, któremu uległ 2:3, natomiast w meczu o trzecie miejsce pewnie pokonał Pawła Mazuryka – IKS Tarnobrzeg – wynikiem 3:0, zdobywając tym samym brązowy medal. Jest to niewątpliwie Jego duży sukces mając na uwadze fakt, że startował po chorobie.

W turnieju indywidualnym kobiet – Dorota Mituta (kadra narodowa) w grupie eliminacyjnej zajęła drugie miejsce, natomiast w meczu o trzecie miejsce wygrała 4:1, zdobywając brązowy medal Dariusz Matkowski (zawodnik na wózku inwalidzkim) – wygrał wszystkie pojedynki w grupie eliminacyjnej i podobnie jak koleżanka klubowa w meczu o trzecie miejsce wygrał 3:1, zdobywając brązowy medal.

W turnieju indywidualnym Tomasz Jakimczuk (kadra narodowa - zawodnik na wózku inwalidzkim) pewnie wygrywając trzy pojedynki 3:0 (Rajmundem Ziębą, Piotrem Sokalskim, Mateuszem Walskim – wszyscy IKS Tarnobrzeg), a tylko jeden przegrywając z Rafałem Czuperem - 2:3, zdobył srebrny medal. W turnieju gry podwójnej w klasie 1-5 (wózki) miłą niespodziankę sprawił debel Tomasz Jakimczuk i Dariusz Matkowski, którzy zdobyli srebrny medal, pokonując w ćwierćfinale parę KSN Start Kalisz – 3:2, w półfinale pokonali parę TRIUMF Start Bydgoszcz – 3:0, a w finale ulegli parze IKS Tarnobrzeg – 0:3.

Bardzo dobry start Naszych zawodników oraz ich doskonałe przygotowanie przez trenerów Lucjana Błaszczyka oraz Jacka Kaczmarka, rokuje nadzieję na powtórzenie sukcesu z 2012 roku, t/j zdobycia tytułu Mistrza Polski w Drużynowych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, których jesteśmy organizatorami, a które odbędą się w dniach 29.11.-01.12.2013r. w Drzonkowie.