Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w bocci Wągrowiec-Skoki 27.11.2013
W miejscowości Wągrowiec-Skoki w dniach 14-17 listopada 2013r. odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w bocci. W zawodach wzięły udział reprezentacje sześciu państw: Chorwacja, Niemcy, Norwegia, Rosja, Hiszpania i Polska.

Niestety do klasyfikacji Mistrzostw Polski wliczały się również pojedynki rozegrane z czołowymi zawodnikami zagranicznymi, w związku z tym trudno było zdobyć medal Mistrzostw Polski. Najlepszym zawodnikiem Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego START Zielona Góra na tych mistrzostwach okazał się Robert Pyczel, który zdobył srebrny medal. W grupie najbardziej niepełnosprawnych osób (które grają z rynną), tzw.BC3 piąte miejsce zajął Tomasz Niparko. Od miejsca 6-8 uplasowali się Małgorzata Jakubowska i Katarzyna Ukleja. W grupie BC2 Aleksandra Włodarczyk zajęła 13 miejsce.

Sam udział w tak mocno obsadzonych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski dla zawodników był dużym doświadczeniem. Po raz pierwszy mieli możliwość rozegrania wspólnych pojedynków z czołowymi zawodnikami z różnych państw.


Powrót