Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualno¶ci

Mistrzostwa Europy niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym – Alicante 201308.11.2013
W dniach 18-26.10.2013r. w Alicante, w Hiszpanii odbyły się Mistrzostwa Europy niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, gdzie startowało 176 zawodników z 31 państw. W skład reprezentacji Polski wchodzili zawodnicy z Klubu Sportowego Inwalidów „START” Szczecin, „Skorpiona” Polkowice oraz Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „START” w Zielonej Górze.

Nasze stowarzyszenie reprezentował utalentowany karabiniarz Kazimierz Bysiek oraz jego trener Marek Marucha. Był to pierwszy od dłuższego czasu tak ważny występ międzynarodowy naszych przedstawicieli. Kazimierz Bysiek startował w najbardziej poszkodowanej grupie osób niepełnosprawnych, w konkurencjach R4-karabin pneumatyczny 40 strz. stojąc oraz R5-karabin pneumatyczny 40 strz. leżąc. W tych konkurencjach uzyskał dość dobre wyniki biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom mistrzostw: odpowiednio 607,3 pkt w R4 – co dało mu 38 miejsce oraz 619,8 pkt. w R5 – 44 miejsce. Zbyt krótka (2 letnia kariera sportowa) nie pozwoliła mu dorównać wynikowo doświadczonym zawodnikom. Obaj Panowie zdobyli kolejne międzynarodowe doświadczenie startowe. Kazimierz Bysiek miał okazję zmierzyć się z zawodnikami światowej klasy w tym z medalistami Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu oraz po raz pierwszy poczuć smak „goryczy” który nie towarzyszył mu podczas zawodów krajowych, ponieważ praktycznie wszystkie wygrywał. Po raz pierwszy na takiej imprezie mógł na żywo usłyszeć „Mazurka Dąbrowskiego”, z uwagi na fakt, iż jego kolega z reprezentacji Filip Rodzik – Skorpion Polkowice w konkurencji P1-pistolet pneumatyczny 60 strz. zdobył tytuł Mistrza Europy wynikiem 193.3 pkt.

Srebro przypadło Sławomirowi Okoniewskiemu – START Szczecin wynikiem 192,9. Po raz pierwszy w historii w finale tej konkurencji znaleźli się dwaj Polacy. Dodatkową niespodziankę sprawił Sławomir Okoniewski, w drugiej swojej konkurencji na 50m P4 – pistolet dowolny 60 strz., który po mocnej rundzie kwalifikacyjnej ostatecznie w finale zdobył drugi swój srebrny medal wynikiem 178,4.

Ostatecznie reprezentacja Polski zajęła wysokie ósme miejsce w klasyfikacji medalowej. Uczestnikom Mistrzostw Europy serdecznie gratulujemy wyników!

Powrót