Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Aktualno¶ci

Wysoki poziom strzelców START-u w Drzonkowie17.10.2013
W dniach 11-13.10.2013 r. w Drzonkowie. odbyły się III Ogólnopolskie Zawody w strzelaniach pneumatycznych osób niepełnosprawnych, w których uczestniczyli zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze.

Spośród podopiecznych trenera Marka Maruchy bezkonkurencyjny był ponownie Kazimierz Bysiek, który w swojej koronnej konkurencji – R5 karabin pneumatyczny 60 strzałów leżąc SH2 - zajął I miejsce – wynikiem – 619,7 pkt, pokonując swoich rywali: Piotra Kacalskiego – Start Szczecin – 618 pkt oraz Mirosławę Górną – Start Gorzów Wlkp. – 613,6. W finale open konkurencji R3, R5 Bysiek zajął drugie miejsce tuż za kadrowiczem Waldemarem Andruszkiewiczem – Start Szczecin.

Wysoka forma tego zawodnika rokuje nadzieje na udany start w Mistrzostwach Europy Niepełnosprawnych, które odbędą się w dniach 18-26.10.2013r. w Alicante w Hiszpanii. Do udanego startu można zaliczyć wyniki startującej po raz pierwszy w tej samej konkurencji Natalii Sosnowskiej – Start Zielona Góra, która uzyskując wynik 578,8 pkt. (nowy rekord życiowy), zajęła piąte miejsce.

W strzelaniach pistoletowych, w konkurencji P2 – pistolet pneumatyczny 40 strz. kobiet – zwyciężyła Beata Andruszkiewcz – Start Szczecin – wynikiem 347 pkt., II miejsce zajęła Marta Szwed – Start Gorzów Wlkp. – wynikiem 319 pkt, III miejsce – Agnieszka Grzelak – Start Szczecin 312 pkt. Nasza zawodniczka Joanna Jakuć zajęła w tej konkurencji czwarte miejsce – wynikiem 306 pkt. (nowy rekord życiowy).

Wyniki pozostałych reprezentantów:

Ewa Zimnicka - R3 karabin pneumatyczny 60 strz. leżąc open – 614,0 pkt. – IV m-ce
Jan Ciborski: - R3 karabin pneumatyczny 60 strz. leżąc open – 602,3 pkt. – VII m-ce
Sebastian Cielecki –P1- pistolet pneumatyczny 60 strzałów – 511pkt – V miejsce
Włodzimierz Jurkowski –P1- pistolet pneumatyczny 60 strzałów – 500 pkt – IX miejsce.

W trakcie rozgrywanych zawodów na strzelnicach WOSiR Drzonków przebywała reprezentacja Ukrainy na czele ze złotym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012r. Vasylem Kovalchukiem. Wymiana doświadczeń zaprocentowała szkoleniowo podniesionym poziomem wyników naszych zawodników.