Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Aktualno¶ci

Brązowy medal Mistrzostw Europy Piotra Grudnia i Marcina Skrzyneckiego08.10.2013
W Lignano we Włoszech w dniach 25.09. – 05.10.2013r. odbyły się Mistrzostwa Europy niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W skład reprezentacji Polski wchodzili zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze, podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka - Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki, którzy zdobyli złoty medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku. W swojej koronnej konkurencji: grze drużynowej w bardzo mocno obsadzonej grupie schorzeń – ósmej, zdobyli brązowy medal Mistrzostwa Europy.

W grupie eliminacyjnej zwyciężyli bez problemu pokonując 3:0 reprezentację Belgii, późniejszych Mistrzów Europy, wygrali również 3:2 z Ukrainą. W ćwierćfinale byli zdecydowanie lepsi od Słowaków, których pokonali 3:0. W półfinale po bardzo zaciętym i trwającym długo meczu przegrali 2:3 z Węgrami. W grupie zwyciężyli Belgowie, srebrny medal przypadł Węgrom. W klasyfikacji indywidualnej naszym zawodnikom nie powiodło się, gdyż przegrali swoje mecze w grupach eliminacyjnych, nie awansując do dalszych rozgrywek.

W Mistrzostwach udział wziął również jeszcze jeden nasz zawodnik: Tomasz Jakimczuk startujący na wózku inwalidzkim. Podopieczny trenera Jacka Kaczmarka po raz pierwszy uczestniczył w tak prestiżowej imprezie. W grze zespołowej wraz z zawodnikiem Rafałem Czuperem (”Start” Białystok”) zajął miejsce V-IX. W grupie eliminacyjnej zawodnicy pokonali zespół Rosji 3:0, przegrali natomiast 1:3 w Francją i Serbią, nie awansując do dalszych gier.