Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualno¶ci

Konferencja prasowa parakajakarzy zielonogórskiego "Startu"27.09.2013
W dniu 24 września 2013r. w siedzibie Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze odbyło się spotkanie – konferencja prasowa z naszymi zawodnikami niepełnosprawnymi sekcji parakajakarstwa. Konferencja miała na celu bliższe zapoznanie przedstawicieli mediów z parakajakarstwem, dyscypliną od niedawna uprawianą przez sportowców niepełnosprawnych, która w 2016 roku po raz pierwszy znajdzie się w programie Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Ważnym powodem zwołania konferencji było przywiezienie przez parakajakarzy zielonogórskiego „Startu” jedenastu medali z tegorocznych Mistrzostw Polski w parakajakarstwie. Konferencja z udziałem wszystkich medalistów oraz ich trenerów umożliwiła im pierwsze wspólne spotkanie, bowiem na co dzień członkowie tej sekcji trenują w trzech różnych miejscowościach. W spotkaniu udział wzięli: Mirosław Rosiński (medalista mistrzostw Świata i Europy 2013), Agnieszka Kopeć i Katarzyna Leśkiewicz z trenerem całej trójki Tomaszem Głażewskim, który jest również trenerem kadry narodowej. Udział wzięli również Mateusz Surwiło (medalista mistrzostw Świata i Europy) z trenerem Pawłem Łukaszewiczem oraz Kamila Kubas trenerem Janem Durczakiem. W składzie kadry Polski w tej dyscyplinie sportowej znajduje sisię 4-ch naszych sportowców, którzy stanowią czołówkę kraju.

Zawodnicy oraz ich trenerzy dzielili się wrażeniami z tegorocznych zmagań na najważniejszych tegorocznych zawodach, opowiadali o swoich osobistych przeżyciach związanych z przygotowaniami i udziałem w najważniejszych sportowych wydarzeniach oraz o sytuacji w polskim parakajakarstwie. Ilustrację do ich wypowiedzi stanowiła prezentacja zdjęć na telebimie. Wszyscy zgodnie deklarowali , że ich plany są ambitne a chęć osiągania sukcesów stanowi silną motywację do dalszej ciężkiej pracy treningowej.

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze , zarówno zawodnicy jak i ich trenerzy zapowiedzili na przyszłe lata kolejne „grady medali” parakajakarzy zielonogórskiego „Startu”.
Powrót