Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Aktualno¶ci

Dwa złota tenisistów START-u Zielona Góra17.09.2013
W miejscowości Ostrava – Czechy w dniach 11-14 września 2013r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Czech w tenisie stołowym niepełnosprawnych. W tak licznie obsadzonym turnieju klasyfikacyjnym (startowało 186 zawodników z 29 krajów, z pięciu kontynentów), brała udział reprezentacja Polski w skład której weszło dwóch zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego START w Zielonej Górze: Marcin Skrzynecki oraz Tomasz Jakimczuk.

Podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka i Jacka Kaczmarka, w swoich grupach startowych nie dali szans rywalom, zdobywając indywidualnie i zespołowo dwa złote medale. Marcin Skrzynecki wypadł bardzo dobrze w turnieju indywidualnym, w którym uczestniczyło aż 16 czołowych zawodników z całego świata. Bezapelacyjnie wygrał swoją grupę eliminacyjną, zajmując pierwsze miejsce. Wszystkie mecze wygrał stosunkiem 3:1: z Izraelem STROH (Brazylia), z Kennethem BECH (Dania) oraz z Konstantinem KISLITCYNEM (Rosja). W ćwierćfinale pokonał bardzo dobrego Brazylijczyka – Paulo Salmina - 3:2, natomiast w półfinale, po emocjonującej walce pokonał Viktora Didukha (Ukraina) – 3:2. W finale spotkał się z rewelacyjnym Belgiem – Marc LEDOUX, z którym również wygrał 3:2. Belg musiał uznać wyższość naszego zawodnika, Marcin Skrzynecki zdobył złoty medal.

W turnieju drużynowym nasz zawodnik - Tomasz Jakimczuk (na wózku) grając wraz z Rafałem Czuperem (START Białystok), również w rundzie eliminacyjnej po fantastycznych pojedynkach zajęli pierwsze miejsce. Wygrali z reprezentacją Austrii – 3:1, ze Słowakami – 3:0 oraz z Grecją – 3:0. W ćwierćfinale pokonali reprezentację Islandii – 3:2, a w półfinale reprezentację Brazylii – 3:0. Finał był bardzo ekscytujący, ponieważ nasza reprezentacja spotkała się z zespołem gospodarzy – reprezentacją Czech, wygrywając 3:1, złoto przypadło więc dla Polski.

Był to bardzo dobry występ naszych zawodników, ich wysoki poziom gry jest pozytywną zapowiedzią przed Mistrzostwami Europy niepełnosprawnych w tenisie stołowym, które rozpoczną się 25 września 2013r w Lignano (Włochy). Dołączy do nich nasz utytułowany zawodnik: Piotr Grudzień.

Trzymamy za nich „kciuki”, życząc im, jak najwspanialszych sukcesów w tak prestiżowej imprezie.