Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualno¶ci

V Integracyjne Mistrzostwa województwa lubuskiego w bocci14.09.2013
W dniu 11 września 2013 roku na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie k/Zielonej Góry obyły się V Integracyjne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Bocci, których organizatorem było Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” w Zielonej Górze, a uczestnikami osoby niepełnosprawne z terenu województwa lubuskiego.

W Mistrzostwach przeprowadzono rozgrywki w klasyfikacji zespołowej (3 osoby + 1 rezerwowy) oraz w klasyfikacji indywidualnej w grupie BC3 (rynny). W sumie startowało 62 zawodników z 13 jednostek, t/j: Powiatowy Ośrodek Wsparcia PARASOL, Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi, Integracyjny Klub Sportowy ZIELONI, Warsztat Terapii Zajęciowej WINNICA, Ośrodek Wsparcia KOLORY ŻYCIA, Warsztat Terapii Zajęciowej PRZYSTAŃ, Integracyjny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych w Głogowie, Ośrodek Terapii Zajęciowej ARKADIA, AZS Uniwersytet Zielonogórski, Zespół Szkół Specjalnych w Zielonej Górze, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Lubsku, Dzienny Dom Wsparcia w Żarach, Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START oraz START – SOLANIE Nowa Sól.

W Grupie I - BC3, zgodnie z zasadami klasyfikacji medycznej przepisów gry w boccię brali udział zawodnicy grający przy pomocy rynny z asystentem. W klasyfikacji zespołowej zespół stanowiły 3 osoby (bez podziału na kategorie wiekowe i płeć). Grupa II – drużyna składała się z trzech osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu, lub innymi schorzeniami w tym co najmniej 1 osoba siedząca na wózku inwalidzkim, pozostałe osoby z zespołu grały w pozycji siedzącej na wózku lub na krześle. Grupa III - osoby z lekką niepełnosprawnością lub pełnosprawne – zawodnicy grali w pozycji stojącej.

Wyniki końcowe Mistrzostw:

Grupa I – BC3 - indywidualnie:
I miejsce: Tomasz Niparko – ZSR START Zielona Góra
II miejsce: Edyta Owczarz – IKSON Głogów
III miejsce: Małgorzata Jakubowska - ZSR START Zielona Góra
IV miejsce: Katarzyna Ukleja – ZSR START Zielona Góra
V miejsce: Patrycja Nowaczyk – OTZ ARKADIA Zielona Góra

Grupa II - zespołowo:
I miejsce: ZSR START Zielona Góra – zespół II
II miejsce: IKS ZIELONI Zielona Góra
III miejsce: ZSR START Zielona Góra – SOLANIE Nowa Sól
IV miejsce: IKSON Głogów
V miejsce: OTZ ARKADIA w Zielonej Górze
VI miejsce: DDW Żary

Grupa III - zespołowo:
I miejsce: AZS Uniwersytet Zielonogórski
II miejsce: IKSON Głogów
III miejsce: OW KOLORY ŻYCIA Zielona Góra
IV miejsce: SOSW Lubsko
V miejsce: ZSR START Zielona Góra – zespół I
VI miejsce: Zespół Szkół Specjalnych w Zielonej Górze

Za zajęcie miejsc I-VI w poszczególnych grupach startowych, w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej, zawodnicy otrzymali medale, puchary oraz dyplomy.

Nasze stowarzyszenie rozpowszechnia tę wspaniałą integracyjną dyscyplinę sportu od sześciu lat, jest organizatorem wielu turniejów, które przeprowadzane są w sposób profesjonalny zgodnie z przepisami BiSFed. Boccia cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób niepełnosprawnych województwa lubuskiego.Powrót