Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Aktualno¶ci

Brązowy medal Piotra Grudnia15.05.2013
W miejscowości Lasko na Słowenii w dniach 07-12 maja 2013r. odbył się Klasyfikacyjny Międzynarodowy Turniej niepełnosprawnych w tenisie stołowym niepełnosprawnych „SLOVENIA OPEN”.
W turnieju uczestniczyło dwoje zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego START w Zielonej Górze: Piotr Grudzień oraz Tomasz Jakimczuk. Tym razem podczas turnieju zabrakło naszego zawodnika Marcina Skrzyneckiego, z uwagi na kontuzję.

Podopieczny trenera Lucjana Błaszczyka, Piotr Grudzień wypadł bardzo dobrze w turnieju indywidualnym, w którym uczestniczyło aż 16 czołowych zawodników z całego świata. Bezapelacyjnie wygrał swoja grupę eliminacyjną, zajmując pierwsze miejsce. Wygrał 3:0 z Mathieu Loicq (Belgia), 3:2 z Vadimem Azeryer (Rosja) oraz 3:1 z Jozefem Krsiak (Słowacja). W ćwierćfinale pokonał bardzo dobrego Szweda Fabiana Rignell - 3:1, natomiast w półfinale, po emocjonującej walce, uległ Węgrowi Gyuli Zborai – 3:2, który to zajął I miejsce w turnieju.

Drugiemu naszemu zawodnikowi Tomaszowi Jakimczuk (na wózku) nie udało się wyjść z grupy eliminacyjnej, zajmując ostatecznie 4 miejsce w grupie. Również wspólnie z zawodnikiem Rafałem Czuper (START Białystok) w rundzie zespołowej nie udało się wywalczyć czołowego miejsca , ostatecznie uplasowując się na 6 miejscu.

Był to bardzo dobry występ naszych zawodników, przygotowujących się do kolejnych międzynarodowych startów oraz najważniejszej imprezy w tym roku – Mistrzostw Europy Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, które odbędą się we wrześniu, w Lignano – Włochy.