Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualno¶ci

Brązowy medal zespołu Zielonogórskiego STARTU w Turcji30.04.2013
W dniach 21-28 kwietnia 2013 roku w miejscowości Antalyi – Turcja został rozegrany międzynarodowy turniej w piłce siatkowej plażowej niepełnosprawnych. Podopieczni trenera Janusza Kulikowskiego - trzy osobowy zespół Zrzeszenia Sportowo Rehabilitacyjnego START Zielona Góra, w składzie: Jacek Moliński, Bartosz Żok, Bartłomiej Synowiec (wszyscy Kadra Polski) wywalczył trzecie miejsce.

W turnieju brało udział w sumie sześć zespołów: trzy z Kazachstanu, jeden z Niemiec i dwa zespoły z Polski. Zespół Polska I, składał się z zawodników Integracyjnego Klubu Sportowego ATAK Elbląg, a zespół Polska II z zawodników Zrzeszenia Sportowo Rehabilitacyjnego START Zielona Góra.

Rozgrywki przeprowadzono w systemie gier „każdy z każdym” do dwóch wygranych. Wszystkie mecze odbywały się na wspaniale przygotowanych boiskach na plaży, gdzie gromadziło się mnóstwo turystów, kibicujących zawodnikom. W początkowych meczach naszemu zespołowi nie szło najlepiej, przegrywając trzy kolejne spotkania 0:2 z reprezentacją Kazachstanu, Polską I oraz Niemcami. Jednak wszystkie mecze w końcówce turnieju zostały rozegrane w sposób profesjonalny. Nasz zespół rozgromił rywali z Kazachstanu II - 2:0, oraz Kazachstanu III – 2:0, a w meczu o miejsce trzecie spotkali się z silnym zespołem z Niemiec wygrywając - 2:0, co jest wielką niespodzianką. Warto nadmienić, iż zespół Polska I - zajął I miejsce wygrywając w finale z Kazachstanem I – 2:1.

Wysoka forma siatkarzy Zielonogórskiego „STARTU” rokuje nadzieję na coraz lepsze starty w turniejach piłki siatkowej plażowej niepełnosprawnych nie tyko na krajowych boiskach, ale także na międzynarodowych, oraz daje nadzieję na miejsca medalowe, w tej coraz bardziej popularnej dyscyplinie sportu wśród niepełnosprawnych, która możliwe, że wejdzie do programu Igrzysk Paraolimpijskich – Rio 2016.Powrót