Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Aktualno¶ci

Złote medale Marka Trykacza i Krzysztofa Czyża10.10.2012
W dniach 5 – 7 października 2012r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów. Duży sukces odniosła startująca na Mistrzostwach 3 – osobowa reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze prowadzona przez trenera Łukasza Massalskiego.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach startowych w zależności od rodzajów schorzeń w konkurencji wyciskanie sztangi leżąc na ławeczce. Najlepiej zaprezentowali się zawodnicy zielonogórskiego „Startu”, którzy są członkami kadry narodowej. W grupie I Marek Trykacz zajął I miejsce w kategorii do 67,5 kg wynikiem 160 kg. 19 – letni Krzysztof Czyż startujący w kategorii powyżej 100 kg zajął I miejsce zarówno wśród seniorów jak i pośród juniorów. Wyciskając 145 kg wyrównał rekord życiowy.

Startujący w grupie II trzeci z zielonogórzan Marcin Idziak zajął V miejsce w kategorii do 67,5 kg ustanawiając rekord życiowy wynikiem 82 kg.