Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Aktualno¶ci

Mistrzostwa Polski w LA Słubice - wyniki 05.06.2012
W dniach 2-3 czerwca 2012r. w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w lekkiej atletyce. W imprezie udział wzięła 4-osobowa reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra. Podopieczni trenera Jerzego Walczaka zdobyli w swoich grupach startowych ogółem 5 medali w tym: 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe.

Kolejny sukces odniosła Ewa Zielińska - utytułowana zawodniczka z amputacją uda, startująca w specjalistycznej protezie. Zdobyła złoty medal w biegu na 100 m z czasem 17,31 sek. W swojej koronnej konkurencji w skoku w dal zdobyła srebrny medal wynikiem 3,42m (połączone grupy schorzeń).

Dobrze zaprezentowała się Katarzyna Leśkiewicz, zawodniczka poruszająca się wyłącznie na wózku inwalidzkim. W konkurencjach rzutowych zdobyła 2 medale: srebrny w rzucie oszczepem wynikiem 12,12 m. oraz brązowy w pchnięciu kulą - 5,6 m. W rzucie dyskiem uzyskany wynik 12,79 m. dał jej IV miejsce.

Brązowy medal w rzucie oszczepem zdobył wynikiem 24,22 m. Mirosław Rosiński, który uplasował się na IV miejscu w rzucie dyskiem uzyskując odległość 26,70 m oraz na V miejscu w pchnięciu kulą wynikiem 9,34m. Zbigniew Tonder rzucając oszczepem na odległość 33,30 m. zajął IV miejsce.

Dla Ewy Zielińskiej udział w Mistrzostwach Polski stanowił ważny, udany sprawdzian przed zaplanowanymi na czerwiec startami w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec oraz w Mistrzostwach Europy niepełnosprawnych w lekkiej atletyce w Holandii a docelowo w Igrzyskach Paraolimpijskich Londyn’2012, do których już się zakwalifikowała.