Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualno¶ci

Wyniki turnieju Slovenia Open - Lasko 201214.05.2012
Paraolimpijczycy zielonogórskiego „Startu” – Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki uczestniczyli w 40 – punktowym Międzynarodowym turnieju niepełnosprawnych w tenisie stołowym – SLOVENIA OPEN, który odbył się w dniach 8 – 13 maja 2012 roku w Lasko.

W klasyfikacji indywidualnej Piotr Grudzień zajął IV miejsce. W grupie eliminacyjnej zajął I miejsce wygrywając wszystkie spotkania 3:0 z Andreasem Csonka (Węgry), Paulo Salmin (Brazylia) i Kenneth Bech (Dania). W ćwierćfinale wygrał 3:2 z Mathieu Loicq (Belgia). W półfinale przegrał z Richardem Csejteyem (Słowacja) 0:3, a w meczu o brązowy medal przegrał ze Szwedem Emilem Anderssonem 0:3.

Marcin Skrzynecki w końcowej klasyfikacji zdobył 5-8 miejsce. W swojej grupie eliminacyjnej zajał II miejsce wygrywając 3:2 z Miroslavem Jambor (Słowacja) i przegrywając 1:3 z Emilem Andersonem (Szwecja). W ćwierćfinale przegrał z Richardem Csejtey (Słowacja) – 0:3.
Obaj zawodnicy, jako wiodący zespół na świecie w swojej grupie schorzeń zdobyli w klasyfikacji zespołowej brązowy medal. W eliminacjach wygrali ze Słowacją3:0, przegrali z Anglią 1:3, w półfinale przegrali ze Szwecją 0:3. W meczu o brązowy medal ponownie spotkali się z zespołem Anglii wygrywając tym razem 3:2.

Wysokie miejsca w Turniejach, które zajmują nasi zawodnicy pozwolą im na zajęcie, jak najlepszych miejsc na światowej liście rankingowej, co jest bardzo istotne przed udziałem w Igrzyskach Paraolimpijskich – Londyn 2012.
Powrót