Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualno¶ci

Wyniki Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób Niepełnosprawnych Drzonków24.04.2012
Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Zielonej Górze było organizatorem Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego dla osób niepełnosprawnych, który odbył się dniach 20-22 kwietnia 2012r na nowej pływalni olimpijskiej 50 m w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie - równolegle z Międzynarodowymi Zawodami Pływackimi osób pełnosprawnych w ramach „Drzonków Miejscem Spotkań Pływackich Gwiazd !”.

Zawodnicy rywalizowali w większości w takich samych konkurencjach jak pełnosprawni sportowcy, zgodnie jednak z obowiązującym paraolimpijskim regulaminem pływania. Uzyskano wartościowe wyniki, a zawody były generalnym sprawdzianem dla zawodników przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się w czerwcu br. w Szczecinie, również na 50-metrowym basenie.

W Mityngu udział wzięło 70 sportowców niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu i wzroku z Gdańska, Gorzowa Wlkp., Kalisza, Katowic, Lasek Poznania, Szczecina, Warszawy, Wrocławia i Zielonej Góry, wśród nich 12 reprezentantów Polski, z których 6-ciu walczy o nominacje na Igrzyska Paraolimpijskie Londyn’2012.

W ogólnej klasyfikacji Mityngu, do której brano pod uwagę wyniki dwóch najlepszych konkurencji najlepszymi okazali się: Sebastian Matczak ze „Startu” Kalisz przed Patrykiem Kowalskim ze „Startu” Gdańsk, Patrykiem Biskupem „Start” Kalisz, Kamilem Rzetelskim „Start” Wrocław i Katarzyną Sobczak „Start” Wrocław. Najlepszym zawodnikiem z woj. lubuskiego
okazał się Kamil Orwat ZSR „Start” Zielona Góra, który zajął X miejsce.

Zawodnicy zielonogórskiego „Startu”, podopieczni trenera Jacka Wawera zaprezentowali się dobrze uzyskując następujące wyniki w poszczególnych konkurencjach:

Kamil Orwat
1. 100 dowolny - 1:11,96 - 5 miejsce;
2. 400 dowolny - 5:34,76 - 2 miejsce;
3. 100 grzbiet - 1:24,10 - 4 miejsce;
4. 50 dowolny - 0:33,22 - 4 miejsce;

Łukasz Masiorek
1. 100 klasyczny - 1:40,36 - 4 miejsce;
2. 50 klasyczny - 0:43,52 - 7 miejsce;
3. 50 dowolny - 0:35,00 - 7 miejsce;

Maciej Wtorkowski
1. 50 grzbiet - 1:06,77 - 15 miejsce ;
2. 100 dowolny - 2:32,05 - 26 miejsce;
3. 100 grzbiet - 2:30,03 - 14 miejsce;

Dominika Tarnowska
1. 50 klasyczny - 1:03,94 - 4 miejsce ;
2. 100 grzbiet - 2:12,76 - 8 miejsce;
3. 100 dowolny - 1:39,14 - 4 miejsce;
4. 100 klasyczny - 2:20,86 - 4 miejsce ;

Bartłomiej Portała
1. 50 grzbiet - 1:31,81 - 5 miejsce ;
2. 100 dowolny - 3:19,67 - 10 miejsce ;
3. 100 grzbiet - 3:20,59 - 8 miejsce;
4. 50 dowolny - 1:38,96 - 20 miejsce;

Piotr Pełechaty
1. 50 grzbiet - 1:14,75 - 18 miejsce;
2. 100 dowolny - 2:33,94 - 28 miejsce ;
3. 100 grzbiet - 2:42,46 - 16 miejsce ;
4. 50 dowolny - 1:05,80 - 32 miejsce ;

Piotr Jarowicz
1. 100 dowolny - 1:39,83 - 16 miejsce;
2. 100 klasyczny - 1:58,39 - 11 miejsce;
3. 50 klasyczny - 0:54,86 - 11 miejsce;
4. 50 dowolny - 0:40,88 - 18 miejsce;

Andrzej Kąkol
1. 100 dowolny - 1:52,95 - 23 miejsce;
2. 100 klasyczny - 2:07,86 - 6 miejsce;
3. 50 klasyczny - 0:53,88 - 6 miejsce.






Powrót